Ochrona gatunków naturowych

10
kwi
2013

W dniu 10 kwietnia br. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium pt. „Ochrona gatunków naturowych – pachnicy dębowej, jelonka rogacza i kozioroga dębosza”....więcej »

Seminarium pt. Nowe metody ochrony lasu: potrzeby i możliwości

20
wrz
2012

W dniu 20 września 2012 r. w IBL w Sękocinie Starym odbyło się seminarium zorganizowane przez Zakład Ochrony Lasu pt.: "Nowe metody ochrony lasu: potrzeby i możliwości"....więcej »

Konferencja pt."Nowe metody przeciwdziałania zjawiskom zamierania drzewostanów liściastych za pomocą stymulatorów wzrostu

17
maj
2011

W dniu 17 maja 2011 r. w Puszczykowie organizowana jest Konferencja pt. „Nowe metody przeciwdziałania zjawiskom zamierania drzewostanów liściastych za pomocą stymulatorów wzrostu”. Organizatorem Konferencji jest Instytut Badawczy Leśnictwa, przy udziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego i Polskiego Towarzystwa Leśnego....więcej »

Wykorzystanie Beauveria brongniartii w ograniczaniu liczebności pędraków chrabąszczy

07
sty
2010

W dniu 7 stycznia 2010 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe nt. ograniczania liczebności pędraków chrabąszczy z wykorzystaniem bezpiecznych dla środowiska biopreparatów z owadobójczym grzybem Beauveria brongniartii....więcej »